Ušlechtilé zdravé bílkoviny: co to znamená?

0

Termín „hodný“ související s vegetariánskými proteiny je nesprávný a byl také předložen jako odpor k tvrzení, že „zelenina je maso zlých“. Ve skutečnosti je nesmírně důležité mít ve stravovacím plánu spravedlivý zdroj www rostlinných bílkovin, stejně jako pro lepší podporu tohoto principu, termín „ušlechtilé” byl špatně zaveden.

Přesto lze tyto nedostatky překonat právě použitím ideálních kombinací potravin, jako jsou těstoviny a také fazole. V tomto případě mluvíme o společné kombinaci, protože aminokyseliny, které těstoviny nemají, jsou poskytovány fazolemi a naopak.

Viz také

 • Množství zdravých bílkovin ve vyvážené stravě?
 • Přebytek bílkovin v dietním plánu
 • Větší zdravá bílkovinná jídla
 • Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem
 • Dieta s vysokým obsahem bílkovin
 • Zdravé proteinové doplňky
  Spotřeba bílkovin
 • Bílkoviny, pohled na chemii
 • Zdravé trávení bílkovin

Kdy prezentovat proteiny se zdá být velkým problémem pro ty, kteří chodí do posilovny: má to před tréninkem vliv na spalování tuků? Je potom lepší tímto způsobem blokovat asimilaci vyvolanou cvičením? Stejně jako během?

Tyto otázky dávají smysl a budou zodpovězeny v zápisu, ale stále jsou to druhotné obavy ve srovnání s „Kolik bílkovin denně byste měli přijmout?“. Denní potřeba zdravého proteinu má hlavní význam v kontrastu s načasováním: jakmile zjistíte „kolik“ a „přesně jak“ toho dosáhnout, můžete přidat podrobnosti o „kdy“ (např. spát).

Kolik bílkovin denně přijmout

Ze systémového hlediska se optimální denní množství zdravých bílkovin pro jakýkoli druh subjektu liší v různých variantách, které sahá od 0,8 g/kg tělesné hmotnosti přibližně 3 g/kg: jak můžete vidět, pole je poměrně velké, aby bylo možné pochopit. co je vaše vlastní potřebujete, abyste dělali nějaké skimming založené především na činnosti, kterou provádíte, a také na vašem cíli.

Sportovci mají obvykle větší potřebu bílkovin než neaktivní lidé a také rozsah se zužuje mezi 1,5 g/kg a 3 g/kg tělesné hmotnosti. Proto 70 kg vážící subjekt může zkonzumovat 105 až 210 g bílkovin každý den.

Množství snědených gramů bílkovin na tělesnou hmotnost.

Všechny váhy, které objevíte v tomto článku a které jsou rovněž objeveny ve výživových sděleních, se týkají gramů bílkovin, které je třeba přijmout ve vztahu k celkové tělesné hmotnosti, a také ne, jak by se dalo očekávat, na základě netukové hmoty, protože aminokyseliny kyseliny zasahují většinou do svalové hmoty.

Tělesnou hmotnost popisujeme především z praktického důvodu:

Tělesná hmotnost je snadno měřitelná každým člověkem, místo toho, aby se většinou zkoumalo, kolik váha odpovídá tukové hmotě a kolik libové hmotě, což lze poznat měřením tělesné stavby, každopádně však s určitým procentem chyb.

Množství snědených gramů bílkovin na tělesnou hmotnostKolik bílkovin by měla dívka přijmout?

Standardní spotřeba pro méně aktivní dívku odpovídá 0,8 g bílkovin/kg tělesné hmotnosti, hodnota, kterou lze dodatečně zvýšit až na 1,8 g/kg u energické ženy a ve fázi hubnutí ( poněkud nižší hodnotu, než jaká se doporučuje pro lidi).

 1. Obecně platí, že u teenagerů, těhotných žen a seniorů je základní hodnota poněkud vyšší: v prvních dvou případech, kdy se jedná o expandující organismy, ve 3. situaci v důsledku menopauzy, která fyziologicky způsobuje degeneraci kostních buněk, omezený díky proteinové dietě.
 2. Chcete-li získat více informací o tomto tématu, přečtěte si náš krátký článek: Ženské proteiny pro svalovou hmotu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here