Jaká je každodenní poptávka po bílkovinách?

0

Aby mohla probíhat syntéza bílkovin, tělo musí mít všechny druhy aminokyselin snadno dostupné. Některé z nich musí být přijímány prostřednictvím diety, jiné nikoli, protože tělo si je dokáže dodat samo. Ty, které je nutné dodávat s dietním režimem, jsou tzv. „nezbytné aminokyseliny“. Všechna krmiva pro zvířata obsahují velké množství důležitých aminokyselin, a proto se také tradičně bere v úvahu, že zdravé bílkoviny pro domácí mazlíčky mají vysokou biologickou hodnotu.

V západních zemích konzumujeme nadměrné množství zdravých bílkovin Domov; V průměru sníme dvakrát více bílkovin denně, než potřebujeme trvale zdraví a pohodu.

Jaké jsou důvody nadbytku zdravých bílkovin?

Nadměrná konzumace bílkovin v dietním režimu na rozdíl od navrhované konzumace může způsobit zdravotní a wellness následky. Nadbytek zdravých bílkovin vede ledviny k přepracování, aby se zbavily odpadu, což snižuje jejich životnost.

  • Vegetariánské proteiny jsou mnohem lepší než proteiny pro domácí mazlíčky, protože ty poslední obsahují příliš velké množství sirných aminokyselin, a také proto vytvářejí kyselý odpad a také odstraňují vápník z kostí, což způsobuje oslabení kostí.
  • Jakmile je překročena každodenní potřeba bílkovin, vše nechtěné se promění v tuk s dráždivým scénářem okyselení krve a buněčné dehydratace; k tomu dochází, protože na rozdíl od tukových buněk není v těle místo, kde by se přebytečné bílkoviny ukládaly, takže jsou buď vyloučeny, nebo uloženy jako tuk.

Vegetariánské proteiny, na rozdíl od proteinů pro domácí mazlíčky, mají také bezpečnostní dopad proti určitým druhům výrůstků a také arterioskleróze. V důsledku toho je nutné přijímat bílkoviny ve správném množství pro zachování vynikajícího stavu svalové tkáně, práce a expanzi.

Jaké jsou hlavní příčiny nedostatku bílkovin?

Nedostatek bílkovin, stejně jako jejich nadbytek, může mít dopad na naše tělo. Zdravý nedostatek bílkovin ve skutečnosti může mít za následek snížení imunitního systému, regulaci hmotnosti, redukci svalové hmoty, astenii, ztrátu paměti, snížené libido a také problémy se soustředěním.

Úplně první příznaky způsobené nedostatkem bílkovin mají tendenci se objevovat ve vlasech, kůži a nehtech, které se lámou i ztenčují. Tento problém je velmi neobvyklý v nepřítomnosti onemocnění, stejně jako obvykle souvisí s konzumními podmínkami a extrémním onemocněním jater nebo ledvin.

Stejně jako je zvláště častý v zaostalých zemích

Ve světle toho by vegetariáni měli věnovat určitou pozornost stabilizaci svého zdravého příjmu bílkovin, protože hrozba nedostatku vitamínů (jako je nedostatek vitamínu B12) a některých klíčových aminokyselin, které jsou obecně obsaženy ve zdravých bílkovinách domácího původu, je vysoká.

Skvělým zdrojem bílkovin jsou obiloviny, chléb, těstoviny, fazole, hrách, čočka a různé jiné druhy zeleniny, sušené ovoce, brokolice, zelené fazolky, květák. Většina z nich se nachází v buňkách svalové hmoty, ale zdravé bílkoviny se nacházejí téměř všude v našem těle: krev, enzymy, hormonální činidla, pojivová tkáň atd.

  1. Stejně jako je zvláště častý v zaostalých zemíchNormálně se přibližuje, že denní potřeba zdravých bílkovin je mezi 0,7-1 g/kg tělesné hmotnosti a neměla by typicky překročit 15 % z celkové přijaté energie. Tento požadavek musí být řízen specificky v životních okamžicích;
  2. ve skutečnosti má často tendenci stoupat ve stádiích vývoje, těhotenství, kojení i organického opětovného růstu a může se lišit pro určité skupiny populací.

Část, která konfiguruje optimální pojistné krytí požadavků na zdravé bílkoviny, se proto pohybuje mezi 15 % a také 20 % celkových denních živin. Toto procento je stejné jak u sedavých jedinců, tak u sportovců a pochází z podílu zdravých bílkovin v našem zcela suchém těle, tedy asi 18 %.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here