Obecné podrobnosti

0

10/11/2022 – Bitva versus MCNT: průvodce WHO pro Evropu o systémovém myšlen. 9.8.2022 – Seminář Evropské sítě pro Domov propagaci fyzické aktivity pro wellness 2022

V každém věku a také ve všech fázích života znamená pravidelné provozování fyzické aktivity rozhodovat o svém zdraví: pravidelné cvičení pomáhá udržovat i zlepšovat psychofyzické zdraví, snižuje příznaky úzkosti, stresu a úzkosti, deprese a osamělost, vzhledem k tomu, že může být vykonávána v podnikání, zlepšuje spánek, pomáhá přestat kouřit cigarety.

Pohybová aktivita – Novinky

Pomáhá snižovat krevní tlak a také reguluje stupeň glykémie a cholesterolu v krvi, pomáhá zastavit metabolismus, kardio a také neoplastické stavy a osteoartritidu a také pomáhá při snižování nadbytečného tuku, protože pomáhá při dosažení energetické rovnováhy. Rovněž má znatelný přínos pro pohybový aparát a také snižuje riziko pádů u starší populace.

Rovněž napomáhá ke zvládnutí primárních přetrvávajících neinfekčních stavů a ​​následně ke zlepšení životního stylu.

Organizace Globe Health And Wellness Organization (THAT) specifikuje cvičení jako „jakýkoli druh pohybu těla generovaného muskuloskeletálním systémem, který vyžaduje energetické výdaje“ a zahrnuje také aktivity, které jsou praktikovány v každodenním životě jak v práci, tak ve volném čase, v domácnosti. domácí práce, pravidelná chůze nebo jízda na kole (energetický invalidní vozík).

  1. V listopadu 2020 WHO zveřejnila „Směrnice WHO pro fyzickou aktivitu a méně aktivní chování“ – doprovázené heslem Každý pohyb se počítá
  2. , každý pohyb se počítá – ve kterých byly hodnoceny a také aktualizovány navrhované stupně cvičení, aby byly přínosy pro zdraví. podle věku a podle konkrétních skupin obyvatelstva.

Prostřednictvím těchto pokynů je každý vyzýván, aby omezil množství času stráveného méně aktivním chováním (např. prostoje investované sezením před obrazovkou) pro fyzicky aktivnější způsob života. Ti, kteří překročí doporučené úrovně cvičení, mohou získat další zdravotní výhody.

Pokud však začnete z obecného stavu méně aktivního způsobu života, nesmíte se nechat brzdit: pokusíte-li se využít každou minutu dne, můžete začít být fyzicky aktivní a poté dosáhnout doporučených stupňů.

Doporučené stupně cvičení podle věku

Děti i dospívající (5-17 let):.měli by se každý den věnovat minimálně přibližně 60 minutám cvičení, konkrétně kardiu, střední až namáhavé síly během týdne.musí sestávat z energetického aerobního úkolu a cvičení na posílení pohybového aparátu minimálně 3x týdně.

Mládeži kromě základních užitečných výsledků na tělesné zdraví pomáhá fyzická aktivita poznávat, představuje elektrickou zásuvku pro čilost normálního mladého věku, podporuje socializaci a také se nechá využít ke správě různých každodenních povinností.

Doporučené stupně cvičení podle věkuDospělí (18-64 let):.

  • by se měl každý týden zúčastnit minimálně 150-300 minut středně intenzivní kardiovaskulární fyzické aktivity nebo 75-150 minut týdně intenzivní kardiovaskulární fyzické aktivity nebo srovnatelné kombinace obou technik.
  • pro další přínosy potřebují minimálně dva dny v týdnu provádět aktivity se střední nebo vyšší intenzitou posilování svalové hmoty zahrnující všechny významné týmy svalové tkáně.

Starší (ve věku 65 let a více):.

  • pokud jde o dospělé (18-64 let), a také mnohem více.
  • musí alespoň 3 dny v týdnu vykonávat vícesložkovou fyzickou aktivitu pro posílení rovnováhy a také zdokonalování úkolů se střední nebo vyšší intenzitou, aby zvýšili užitečnou kapacitu a chránili před neúmyslnými pády.

Důkaz odhaluje, že pravidelná pohybová aktivita napomáhá dobrému stárnutí: zvyšuje odolnost organismu, zpomaluje involuci pohybového a kardiovaskulárního systému a využívají toho i psycho-intelektuální schopnosti.

Úrovně cvičení doporučené pro podskupiny populace při nedostatku kontraindikací. Těhotné ženy i ženy po porodu:.

  • musí se během týdne věnovat alespoň 150 minutám středně intenzivní aerobní fyzické aktivity.
  • měly by zahrnovat četné kardio aktivity a také aktivity na posílení svalů.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here