Cvičení podle věku

0

Cvičení hraje zásadní roli při zajišťování zdraví a zároveň musí být nezbytnou součástí zdravého způsobu života pro všechny věkové kategorie (Videoklip). Podle Globe Health Organization (WHO) fyzická aktivita označuje „jakékoli úsilí vyvinuté systémem kostí a kloubů, které způsobuje větší spotřebu energie než v relaxačních podmínkách“.

Každodenní fyzická aktivita

Regulovaná a také přizpůsobená vlastním možnostem, je jen jedním z nejlepších léků, které si člověk sám aplikuje PODROBNOSTI. V současné době je známo, že pravidelné cvičení vám prospívá, pomáhá vám se skutečně cítit mnohem lépe, minimalizuje napětí, tonizuje svaly a také zlepšuje noční odpočinek.

 1. Navigace je pozitivní, zdravá a vyvážená, lze ji provádět kdekoli a kdykoli během dne, nevyžaduje jedinečné nástroje a je také bezplatná.
 2. Ve skutečnosti není pro cvičení nezbytně nutné navštěvovat fitness centrum, bazén nebo jiné sportovní zařízení (podívejte se na Bufala).
 3. Hraní venkovních sportů, ale také jednoduché provádění jednoduchých úkolů, jako je hraní, procházky, jízda na kole, musí vstoupit do vaší rutinní každodenní činnosti.

V Itálii 34 % dospělých ve věku 18 až 69 let a 90 % dospívajících nedosahuje doporučené úrovně fyzické aktivity. Dokonce i mezi dětmi se 60 % účastní mnohem méně cvičení každý den, než se navrhuje.

Výhody

Provádění normálního cvičení je skutečným klíčem k delšímu životu a také ke zlepšení kvality vašeho života.

Nikdy není příliš pozdě začít se stěhováním, neexistuje žádná minimální míra výhod: malý úkol je lepší než nic. Výhody začínají tak rychle, jak začnete být mnohem aktivnější.

Cvičení jako fakt

 • zvyšuje vysoký krevní tlak a také zvyšuje výkon srdce a plic, čímž snižuje riziko vzniku srdečních problémů
 • minimalizuje riziko získání specifických typů rakovinných buněk, jako jsou buňky tlustého střeva a poprsí
 • snižuje riziko vzniku cukrovky 2. typu
 • posiluje kostní a kloubní systém, chrání před oslabením kostí a artritidou
  spaluje cukry, tuky, zdravé bílkoviny a také snižuje míru cholesterolu v krvi
 • pomáhá zhubnout, protože zvládá hlad a také zvyšuje množství denně spálených kalorií
  minimalizuje známky a příznaky stresu a úzkosti, úzkosti a také deprese
 • snižuje chuť kouřit
 • inzeruje spánek
 • zvyšuje obratnost a houževnatost, zlepšuje sebevědomí

Toto jsou návrhy pro zdravý a vyvážený způsob života

 • děti (0 až 5 let) by měly být vyzvány, aby se přemístily, pokud ještě nechodí, a zkrátit tak dobu strávenou v kočárku na méně než 1 hodinu po sobě. Od roku života musí být doslova aktivní alespoň 180 minut denně
 • Cvičení jako faktděti i mladí dospělí (5-17 let) by měli vykonávat minimálně 60 minut denně středně intenzivní aerobní cvičení, které se skládá minimálně 3x týdně z cvičení svalové hmoty, které může navíc obsahovat pohybové videohry nebo úkoly týkající se sportovních aktivit (přezkoumejte podvod).

Pro dospělé (18-64 let), minimálně 150 minut týdně mírné aerobní aktivity nebo 75 minut náročného úkolu (nebo ekvivalentní kombinace obojího) spojeného s anaerobním cvičením na posilování svalů, které se má provádět alespoň dvakrát týdně.

 1. Starší (od 65 let výše), ukazatele jsou stejné jako u dospělých, s upozorněním, aby navíc prováděli úkoly zaměřené na rovnováhu, aby nedošlo k poklesu.
 2. Ti, kteří nejsou schopni zcela dodržovat doporučení, musí cvičit alespoň 3krát týdně a také si osvojit energický způsob života odpovídající jejich zdravotním a wellness problémům (přečtěte si hoax).
 3. Doporučené úrovně musí být považovány za minimální omezení, díky kterému můžete získat ty nejlepší výhody pro své zdraví a pohodu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here