Procházky před domem jsou nejvýznamnější volnočasovou aktivitou

0

Sedavé činnosti jsou ty, které se vyznačují nižšími energetickými výdaji než odpočinkem, například sezením nebo nakloněním klikněte zde (sledování televize, řízení auta, analýza, odpočinek u stolu atd.).

Postavy

Podle informací systému zdravotního dohledu Okkio z roku 2019 20,3 % dětí den před průzkumem necvičilo, 18 % se věnovalo sportovním aktivitám ne déle než hodinu týdně, 43,5 % má ve svém prostoru televizi. 1 ze 4 dětí s největší pravděpodobností půjde na vysokou školu pěšky nebo na kole.

  1. Podíl dětí, které tráví více než 2 hodiny denně u televize/počítačové hry/tabletu/chytrého telefonu, je podstatně vyšší než v předchozích letech (44,5 %).
  2. Navíc se ukazuje, že 40,9 % maminek doslova neaktivních dětí se domnívá, že jejich dítě má nedostatečnou pohybovou aktivitu.

Informace z roku 2018 ze studie Health Behaviour in School-aged Children – Health Actions in School-aged Youngsters (HBSC), provedené na příkladu studentů ve věku 11, 13 a 15 let, ve srovnání se studií z roku 2014 ukazují, že „cvičení ( jedna hodina úkolu minimálně 3 dny v týdnu) roste ve všech věkových kategoriích, více u dětí než u žen a také ještě více u 11letých (59,20 % oproti 57,31 % v roce 2014).

Nicméně pouze jeden z 10 dospívajících praktikuje alespoň jednu hodinu denně fyzickou aktivitu každý den, stejně jako muži jsou obvykle mnohem energičtější než ženy: 15 % oproti 9 % ve věku 11 let, 13 % oproti 6 % ve věku 13 let a také 8 % vs. 5 % 15letých.

Více než čtvrtina dětí ve svém volném čase ve školních dnech tráví více než 2 hodiny denně před obrazovkami (televize/videoklipy/DVD a další formy zábavy na obrazovce) a také více než 1 ze 4 teenagerů využívá počítače, konzole, tabletu, chytrého zařízení nebo jiného gadgetu, jehož hodnota se po 11 letech zvyšuje.

Z informací bezpečnostního systému

PASSI za tříleté trvání 2016-19 vyplývá, že 31,1 % respondentů ve věku 18-69 let lze zařadit do kategorie aktivních (tj. vykonávají těžkou práci nebo třicet minut středně náročného úkolu alespoň 5 dní v týdnu nebo intenzivní aktivita po dobu delší než 20 minut po dobu nejméně 3 dnů).

Z informací bezpečnostního systému33,8 % jako částečně energetická (nedělají těžkou práci, ale ve volném čase se věnují nějakému cvičení, aniž by se dostali na doporučené stupně) a 35 % jako sedavý (vyhýbá se námaze a ve volném čase se nevěnuje cvičení).

Procento dospělých se sedavým zaměstnáním se zvyšuje s věkem, vyšší je mezi ženami, mezi jedny z nejvíce finančně znevýhodněných, mezi nejméně informované. Hodnoty jsou vyšší na jihu, kde podíl sedavých lidí někdy výrazně převyšuje 50 % populace (Basilicata, Campania).

Subjektivní vnímání míry vykonávané fyzické aktivity neustále neodpovídá té skutečně vykonávané: 1 dospělý ze 2 mezi částečně energickými a také 1 ze 4 mezi sedavými lidmi vnímá svou oddanost pohybu jako adekvátní.

Dohledový systém SILVER STEPS měří úroveň aktivity seniorů nad 65 let pomocí nástroje (PASE – cvičební škála pro seniory), který umožňuje „měřit“ stupně cvičení s přihlédnutím k úkolům, které lidé v tomto oboru často vykonávají.

  1. Věk (procházky, zahradničení, zahradnictví, domácí činnosti, péče o jednu osobu navíc) a také sportovní nebo zábavní úkoly.
  2. Údaje týkající se sběru 2016–2019 ukazují, že podíl neaktivních jedinců je 40 % (64 % ve více než 85 letech), přičemž ženy, lidé s nižším vzděláním, finančně v nesnázích i majitelé domů na jihu mají vyšší míru sedavého zaměstnání. způsob života.

Více než polovina účastníků (61 %) uvedla, že se v týdnu před rozhovorem prošli (nebo na kole). Pouze menší podíl dotázaných uvedl, že provozuje organizovanou pohybovou aktivitu, především lehkou (16 %), jako je jemná gymnastika; méně než skromné ​​(5 %) fyzické aktivity, jako je tanec nebo lov, nebo těžké (4 %), jako je plavání, běh nebo kardio nebo rekvizita.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here