Skromné ​​nebo intenzivní?

0

Chcete-li získat wellness výhody cvičení, postačí 150 až 300 minut týdně s několika sezeními na posílení svalů.

Cvičení je jen jedním ze základních prvků zdravého života. Spolu s nekouřením, střídmou konzumací alkoholu a také zdravým dietním režimem je fyzická aktivita považována za jedno z nejúčinnějších způsobů, jak zastavit začátek různých onemocnění v průběhu života: srdeční problémy, mrtvice, cukrovka, onemocnění plic nebo kostí – Koukni na to.

Stejně jako několik druhů rakovinných buněk

Co přesně však popisujeme, když mluvíme o cvičení?

Obvykle jej spojujeme se sportovní aktivitou nebo s plánovaným i strukturovaným tělesným cvičením, jako je běh nebo aktivity v klubu zdraví. Ve skutečnosti je definice cvičení mnohem obsáhlejší: podle World Wellness Company je to „jakákoli řeč těla produkovaná hmotou kosterního svalstva, která vyžaduje výdej energie“.

Výrazové cvičení se tedy skládá ze všech pohybů, které jsou během dne vykonávány: pohyb nutný k přemístění z jednoho místa na druhé, úkoly vykonávané ve volném čase, vlastní sportovní aktivita, typické rodinné práce, zahradnictví a také pohyb. udělat svou práci.

  1. Přirozeně, ne všechny druhy cvičení jsou stejné, pokud jde o jejich výsledky na těle: některé zahrnují marginální náklady na energii, jiné způsobují, že fyzické schopnosti tlačí na optimum;
  2. některé mají lepší vliv na kardio systém, jiné vám umožní vypracovat ještě více svalové hmoty nebo rovnováhy.

Kolik cvičení

Výzkumná studie se po léta snažila porozumět tomu, co je pro každou jednotlivou klasifikaci lidí druh a hybná síla potřebná k dosažení konzistentních wellness přínosů.

Až dosud studie ve skutečnosti jasně ukázaly, že existují dva univerzální koncepty platné pro každého člověka bez ohledu na věk: cvičit jakýkoli typ cvičení je lepší, než jej nedělat žádným způsobem, a také výhody jsou o to vyšší. tím déle se vám podaří rutinu prodloužit. přemístit se.

To však nenaznačuje, že těm, kteří byli v minulosti líní, neprospívá, že začínají cvičit také opožděně.

Aniž by byly dotčeny tyto koncepty, klinická komunita vyvinula určité podrobnosti standardů pro věk a specifické atributy (například stav mateřství nebo stav postižení). Současné standardy společnosti Globe Health Company na toto téma pocházejí z roku 2020 a byly provedeny v Itálii se zvláštním doporučením ministerstva zdravotnictví v listopadu 2021.

Tyto pokyny nejsou speciálně navrženy tak

Aby minimalizovaly nebezpečí vzniku rakoviny, ale aby zachovaly obecné zdraví. Dodržováním těchto pokynů je však možné minimalizovat možnosti vzniku různých rakovinných buněk. Rozdíl, který se nejčastěji vyskytuje v pokynech o pohybu, který má být praktikován, je rozdíl mezi mírným a také extrémním cvičením.

  1. Tyto pokyny nejsou speciálně navrženy takMírné cvičení je takové, které vyvolává malé zvýšení srdeční a dechové frekvence, což normálně umožňuje, když k němu dochází, být schopen dostatečně snadno mluvit (ne však zpívat).
  2. To platí například pro rychlé procházky. Tento typ cvičení přináší využití 3 až 6 násobku výkonu, který je obvykle přijímán v klidu.

Intenzivním cvičením na druhé straně zrychlení srdce a také frekvence dýchacího systému ztěžuje chatování. To se děje například během běhání, které není příliš kontinuální. Tento druh cvičení zahrnuje energetický výdej minimálně 6krát větší, než jaký máte v klidu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here