Procházka

0

Je zde však ještě jeden prvek, který je třeba vzít v úvahu. Cvičení samo o sobě nestačí, pokud se také nebojuje se sedavým způsobem života. Vypadá to jako protiklad, ale ve skutečnosti sedavý způsob života a také fyzický nedostatek pohybu nejsou dva stejné principy.

Můžete být doslova energičtí a provádět doporučené množství fyzické aktivity, ale zároveň být méně aktivní. Jen si vzpomeňte na ty Domov, kteří běhají brzy ráno, ale pak zbytek dne stráví v autě nebo odpočívají u svého pracovního stolu.

Pohyb je nedostatečný

Tento druh neaktivního životního stylu je považován za nebezpečí vedle snadného nedostatku pohybu.

O této problematice nejsou snadno dostupné žádné přesvědčivé informace, nicméně z četných studií se zdá, že provádění navrhovaného množství cvičení je schopno působit proti nepříznivým výsledkům tohoto druhu sedavého způsobu života nebo je alespoň minimalizovat.

  1. Navíc kvůli tomu klinické okolí doporučuje pravidelně přerušovat doby, po které člověk setrvává v klidovém umístění, alespoň každých třicet minut, s krátkými trváními aktivity, dokonce jen 2-3 minuty.
  2. Můžete chodit na krátké procházky, ohýbat se na nohou, ale také jen opakovaným vstáváním ze židle nebo gauče.
  3. Občasné otočení klidové polohy se stáním jsou malé triky, které mohou pomoci neutralizovat poškození způsobené méně aktivním způsobem života.

Existuje celá řada cviků a každý má své výhody i nevýhody. Některé druhy cvičení přijímají více kalorií než jiné (viz tabulka Kalorie přijaté během cvičení). Kromě toho se pravidelně rozvíjejí nové formy fyzické aktivity (jako je tai chi, pilates a rotace).

Někdo rád cvičí v posilovně nebo doma

Někteří mají ve skutečnosti velmi definovaný tréninkový program, zatímco jiní pouze zahrnují cvičení ve svém způsobu života, jako příklad, chůzi spíše než používání auta, parkování vozidla mimo místo nebo používání schodů spíše než výtah.

Nejlepší úkol je ten, který vám pomůže splnit vaše cíle v oblasti fyzické kondice a zároveň je bezpečný, proveditelný a zároveň zábavný (nebo alespoň snesitelný). Kromě toho musí být fyzická aktivita alespoň v některých lekcích přiměřeně náročná, aby se zvýšila nebo zachovala úroveň fyzické kondice.

Lidé, kteří užívají přípravky na hubnutí krve, mají záchvaty nebo mají určité klinické stavy (jako je onemocnění srdce, jater nebo ledvin), by si měli promluvit se svým lékařem o podrobnostech omezení, než začnou se zcela novým typem fyzické aktivity.

  • Někdo rád cvičí v posilovně nebo domaStůl
  • Kalorie přijaté během cvičení
  • Profesionální kalkulačka
  • Snědené kalorie
  • ikona

Chůze je pro většinu lidí bez ohledu na věk vyváženým druhem cvičení. Mnoho lidí je schopno udržet si střední úroveň fyzické kondice prostřednictvím pravidelného programu procházek.

Chůze klouby nadměrně nezatěžuje. Při procházce je vždy alespoň jedna noha v kontaktu se zemí, takže intenzita působení nohy na zem nikdy dramaticky nepřekročí váhu jedince. Při této aktivitě se však spotřebuje méně kalorií než při běhu a také se sníží tuny na srdce. Pouhou pomalou chůzí jedinec nezavede výraznou obnovu kondice.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here