Jízda na kole

0

Aby se člověk mohl procházet mnohem rychleji, může provádět delší akce a také rychleji přemístit nohy intenzivním otáčením rukou. Krok lze prodloužit přemístěním boků ze strany na stranu, aby se chodidla dostala do pokročilejší polohy. Aktivita kyčlí má tendenci vystrkovat prsty na nohou směrem ven, když se dotýkají země; proto prsty na nohou nejdou tak daleko, jak mohou, pokud byly lehce namířené. Nadměrná aktivita kyčlí může navíc způsobit nadměrné zatížení kyčelních kloubů, což přispívá k riziku osteoartrózy.

Z tohoto důvodu by se chodci měli při chůzi neustále snažit mířit prsty na nohou dopředu, pokud toto umístění nezpůsobuje nepohodlí – domovská stránka.

Rychlejší aktivita paží pomáhá vašim nohám pohybovat se rychleji

Aby se paže pohybovaly rychleji, musí jedinec ohnout lokty, aby se zkrátil čas, který zabere švih paže z ramene dozadu a dopředu.

Lidé s nestabilitou (v důsledku špatné rovnováhy nebo slabosti) nebo s vážnými problémy s klouby mohou mít potíže s chůzí. Navíc ani energická chůze nezpevňuje trup a má velmi malý posilující účinek na spodní část těla, s výjimkou případů, kdy je první zdraví a kondice jedince velmi nedostačující.

Já plavu

Plavání působí na celé tělo, ruce, nohy a záda, aniž by přetěžovalo většinu svalů a kloubů. Tento sport je běžně doporučován lidem, kteří mají problémy se svaly nebo klouby. Výjimkou je ramenní kloub, který může být v některých případech při plavání příliš namáhán, což přispívá k problémům s manžetou na hrnčířském kruhu.

  1. Plavci, kteří se přemisťují svým vlastním tempem a využívají každý úder, mohou pomalu akumulovat výdrž, dokud nedokážou plavat třicet minut v kuse.
  2. Pro snížení hmotnosti je aktivita mimo vodu o něco mnohem efektivnější než aktivita podobné intenzity ve vodě, protože vzduch izoluje tělo, zvyšuje tělesnou teplotu a rychlost metabolismu po dobu přibližně 18 hodin.

Tato procedura přináší přidané kalorie jak po cvičení, tak i během něj. Voda však odebírá teplo z těla, aby se zajistilo, že teplota nestoupá a také se neudrží zrychlený metabolismus, jakmile přestanete plavat.

Plavání má navíc tendenci nezvyšovat svalovou hmotu, protože svaly jsou udržovány vodou, což omezuje druh aktivity. A právě proto, že se nejedná o úkol prováděný pod zátěží, plavání nepomáhá zastavit ochabování kostí.

  1. Lidé, kteří plavou pravidelně nebo po dlouhou dobu, by měli přijmout opatření, aby se vyhnuli infekci zvukovodu (tzv. plavecké ucho).
  2. Akt šlapání je platným cvičením pro cíle kardiovaskulární zdatnosti. Cvičení prováděné při šlapání posiluje svalové tkáně horní části nohy.
  3. Akt šlapání doprovází rutinní kruhovou aktivitu, která nezahrnuje otřesy pro svalové tkáně. Na kole se můžete vypořádat a také ocenit četné krajiny a povrchy.

Nicméně cyklistika může u některých lidí s poruchami kolen způsobit poškození, protože zahrnuje větší smykovou sílu na kolenní kloub než různé jiné úkoly, jako je procházka.

Cyklistika potřebuje rovnováhu

Přesto se některé subjekty nedokážou na kole (stacionárním kole) ani stabilizovat a jiným je tlak sedáku na třísla nepříjemný. Kromě toho může jízda na kole v přírodě zahrnovat rizika vyplývající z pádů, motorových vozidel, webového provozu a dalších silničních hrozeb.

  • Při použití sálového kola (stacionárního kola) by mělo být napětí na kole přenastaveno tak, aby cyklista mohl zachovat rytmus 60 otáček za minutu.
  • S tréninkem bude cyklista postupně zvyšovat napětí na kole i rychlost až na 90 otáček za minutu.
  • Cyklistika potřebuje rovnováhuLežící stacionární kolo je bezrizikové a pohodlné, speciálně pro lidi s bolestmi křížové kosti (kostrce).

Je vybavena anatomickým sedákem, který umožňuje sezení i jedincům s funkčním omezením, jako je například mrtvice. Navíc v případě ochrnutí jedné nohy udržují nožní držáky obě nohy na místě, takže můžete šlapat pouze jednou nohou.

Ležící kolo je zvláště vhodnou volbou pro starší osoby, jejichž svaly horních končetin jsou specificky slabé. Slabost svalové hmoty horní části nohy komplikuje zvedací činnost ze skrčení, pohyb ve vstávání ze židle bez naklánění se rukama nebo šplhání po schodech bez věšení na madla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here