Tai chi

0

Aerobní tanec

Aerobní tanec, druh cvičení běžný v mnoha komunitách, působí na celé tělo. Tanec s lehkými až středními váhami může nabídnout další výhodu tím, že bude náročnější a procvičíte svaly tvrději, www. Každý může cvičit svým vlastním tempem za asistence odborných instruktorů.

Živá hudba a známé rutiny mohou učinit fyzickou aktivitu zábavnější. Dodržování plánu a cvičení s přáteli může zvýšit motivaci. Aerobní tanec lze cvičit i doma s využitím videoklipů. „Měkký” tvar na rozdíl od tradičního nezahrnuje skákací a padající pohyby, čímž se snižuje namáhání kolenních a kyčelních kloubů.

Výhody, které přináší, zejména z hlediska hubnutí, jsou však úměrné intenzitě. V důsledku toho se posilování svalů při tomto typu aktivity výrazně nezvýší.

Aerobik s krokem

Step aerobik zapojuje především přední a hamstringové svaly (quadricepsy a hamstringy) a hýžďové svaly, protože člověk nastupuje a sestupuje na vyvýšenou podlahu (krok nebo krok) v rytmu hudby.

  1. Jakmile pocítíte bolest svalů, je potřeba přestat cvičit, věnovat se něčemu jinému a po pár dnech se ke cvičení vrátit.
  2. Vysoce intenzivní step aerobik může zatěžovat klouby, zejména kolena a kyčle.

Vodní aerobik

Vodní aerobik je výbornou volbou pro starší osoby a pro ty, kteří mají slabé svaly, protože zabraňuje pádům na tvrdém povrchu a podporuje tělo. Často se doporučuje pro lidi s artritidou a někdy jako součást rehabilitačních programů po traumatu.

Vodní aerobik zahrnuje mnoho různých pohybů nebo jednoduše chůzi s vodou v úrovni ramen nebo boků. Aerobní aktivita prováděná z vody je však pro hubnutí a s ohledem na prevenci osteoporózy účinnější.

Běh na lyžích

Běh na lyžích zapojuje trup a nohy. Mnozí tuto aktivitu rádi cvičí na simulačních strojích, ale jiní považují pohyby kolem kyčelních kloubů a na vnitřní straně stehna za těžko ovladatelné a nadměrně náročné (ačkoli často pomáhá práce s kratšími kopy).

Vzhledem k tomu, že používání těchto strojů vyžaduje větší koordinaci než většina ostatních cviků, je vhodné si tyto nástroje před nákupem vyzkoušet. Běh na lyžích pod širým nebem je pro někoho příjemnější, ale představuje potíže kvůli tréninku v chladném prostředí při zachování rovnováhy.

Plavba lodí

Veslováním se posilují velké svaly dolních, horních a zadních končetin. Vyšší procento lidí používá místo veslování veslařské trenažéry, i když tento sport na vodě přidává potíže s koordinací vesel a zábavu z času stráveného na lodi.

  1. Plavba lodíPokud však loď nemá sedák opřený o pohyblivý vozík, svaly nohou se neposílí. Adekvátní forma je nezbytná pro minimalizaci rizika zranění.
  2. V případě patologických stavů obratlů by však tato činnost neměla být provozována bez souhlasu lékaře.

Silový trénink

Silový trénink je zaměřen na budování síly a svalové hmoty a je optimální metodou prevence nebo léčby osteoporózy, při které zátěž zatěžuje kosti. Těmito zátěžemi mohou být volná nebo mechanická závaží, kabelová závaží nebo dokonce samotná tělesná hmotnost (používaná při cvičeních, jako jsou kliky, kliky na břicho a přítahy).
Pilates

Pilates je série cvičení zaměřených na zvýšení flexibility a posílení svalů středu těla (břišní a zádové). Zatímco pilates je často považován za program pro zkušené sportovce, lze jej také přizpůsobit pro všechny úrovně fitness.

Vzhledem k tomu, že techniky pilates musí být prováděny správně, aby se dostavily nějaké výhody, většina odborníků doporučuje, abyste nejprve absolvovali lekci nebo dvě s kvalifikovaným instruktorem, než ji budete cvičit doma.

Tai chi je systém jemných fyzických pohybů a protažení, které jsou koordinovány se specifickými dýchacími technikami.

Často se používá jako technika snižování stresu. Některé formy tai chi jsou intenzivnější a energičtější než jiné, ale obecně je tai chi považováno spíše za techniku ​​snižování stresu než za skutečnou aktivitu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here