Potraviny s vysokým obsahem bílkovin: Kolik bílkovin bych měl konzumovat?

0

Potraviny s vysokým obsahem zdravých bílkovin mohou být výjimečnými nutričními spojenci, kteří se začlení do vašeho dietního plánu během vašeho tréninkového režimu. Pravděpodobně jste se během tréninku obvykle sami od sebe ptali: „Jak mohu správně využít potraviny s vysokým obsahem zdravých bílkovin (aniž bych ohrozil preference!) Domov? A také kolik zdravých bílkovin potřebuji pro svůj určitý tréninkový režim?“ Naučte se ještě více tím, že zůstanete ve čtení.

POTRAVINY S VYSOKÝM PROTEINEM

Jakákoli potravina, ve které alespoň 20 % poskytované energie pochází ze zdravých bílkovin, je považována za potravinu s vysokým obsahem bílkovin. Ukazatel: le
jsou základními makroživinami pro údržbu kostí i svalové hmoty a pro obnovu svalové tkáně.

Jsou nezbytnou součástí jakéhokoli dietního režimu, ale co je nejdůležitější, jsou nezbytné pro ty, kteří často provozují vysoce intenzivní sportovní aktivity, jako je intenzivní zdraví a fitness, silový trénink nebo běh, protože zdravé bílkoviny podporují růst svalové hmoty a regeneraci.

  1. Nezbytná součást, dobře, ale v jakém množství je mám brát? Pojďme objevovat.
  2. JAKÉ JE DOPORUČENÉ MNOŽSTVÍ ZDRAVÝCH PROTEINŮ?

Typický příjem doporučený italskými úřady je 0,9 gramu bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti * denně pro dospělého. Pokud tedy vezmete v úvahu 70 kg, vaše doporučená denní spotřeba bílkovin se pohybuje kolem 63 gramů.

Některé výzkumné studie však ukazují, že poptávka se může zvýšit v závislosti na síle a frekvenci fyzické aktivity.PROFILY PROFESIONÁLNÍHO SPORTOVCE:

  • Sportovci na vysoké úrovni: provozujete vysoce intenzivní nebo vytrvalostní sportovní aktivity denně po dlouhou dobu? Pokud cvičíte kardio aktivitu trvající déle než 60 minut, musíte přijmout asi 1,2 – 1,4 g na kg tělesné hmotnosti každý den mnohem více bílkovin než základní populace.
  • Pokud vaše předváděcí aktivita vyžaduje sílu a také svalovou vytrvalost, požadovaná spotřeba bílkovin bude jistě 1,2 – 1,7 g na kg tělesné hmotnosti za den, přičemž jako doporučení je třeba uvažovat o 1,6 g na kg tělesné hmotnosti.

Amatérští sportovci

Pokud důsledně provozujete fyzickou aktivitu nebo sport na amatérské úrovni, nepotřebujete zvláštní dietní režim, držte se toho, co je ukázáno běžné populaci.

Amatérští sportovciPři běžném cvičení cca 1-2 hodiny denně 3-4x týdně postačí jíst trochu extra symetricky k intenzitě cvičení, aniž by došlo k nevyváženosti spotřeby sacharidů, tuků i zdravých bílkovin, ale vážit si základních doporučení, která platí pro všechny.

3-5 PŘÍJEM ZDRAVÝCH PROTEINŮ BĚHEM DNE, VE KTERÉM PROVOZUJETE SPORTOVNÍ AKTIVITY

  • Myslíte si, že je náročné najít tyto zdravé proteiny?
  • Naštěstí potraviny poskytují různé bílkoviny pro domácí mazlíčky a také vegetariány.
  • Zejména existují
  • to vám jistě pomůže dosáhnout vašeho cíle!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here